Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuse-Křečci

Toto je diskuse o křečcích...
Zde se píší (do komentářů) věci, které by jste chtěli vědět a já vám odpovím, nebo někdo jiný (např. z přátel) ;)

Máš problém s křečkem: Utíká, kouše, nejí, vadí mu čištění klece, nepije, nebo tak něco? Napiš do komentářů příspěvek, a já ti odpovím:)

Příjemnou zábavu vám přeje *Clarii*

Tady něco o křečkovi:
Křeček džungarský je malý hlodavec pocházející původně ze stepí jižní a střední Sibiře. Křeček džungarský má zavalité tělo zbarvené tmavě šedě s černým pruhem na zádech, spodek těla je světle šedý až bílý. Křeček džungarskýKřeček džungarský má zbarvení srsti různé v závislosti na ročním období. V letním období má Křeček džungarský zabarvení srsti převážně tmavší. Naopak v zimním období má Křeček džungarský srst světlejší, až bílou, s hůře rozeznatelným pruhem na zádech. Čím drsnější prostředí, tím je změna během ročního období výraznější. Křeček džungarský má ocásek maličký, cca 1cm.

Kde žije křeček džungarský:
Křeček džungarský žije Křeček džungarskýna různých místech Asie od Kazachstánu přes Mongolsko až do Mandžuska. Křeček džungarský je noční zvíře, z toho vyplývá, že nejvíce aktivní je v noci. Jeho domovským prostředím je tundra. Ve volné přírodě začíná být Křeček džungarský aktivnější s příchodem soumraku. Ke spánku se ukládá ještě před rozbřeskem.

 

Chov:
Křeček džungarský patří u nás k oblíbeným domácím mazlíčkům. Křeček džungarský je nenáročné a tiché zvíře (toto platí většinou, chováte-li Křečka džungarského jednotlivě). Ve skupinkách může býtKřeček džungarský Křeček džungarský hlučný, hlavně jedinci stejného pohlaví mezi sebou vyvolávají rvačky. V případě, že chcete chovat Křečeka džungarského ve skupině, doporučují se jedinci ze stejného vrhu. Samička po páření rodí 5-6 mladých. Pohlavní dospělosti Křeček džungarský dosahuje kolem třetího měsíce. Pokud je Křeček džungarský zvyklý sám (např. půl roku) a chcete mu dát partnera bude pár dní, i týdnů trvat než si na sebe zvyknou (ze začátku se budou prát o domeček/ky a potom o další věci jako je potrava atd.). V prodejnách chovatelské potřeby vám rádi poradí.

POTRAVA:
Potrava pro Křečka džungarského je nejjednodušší kupovat už připravenou směs. Křeček džungarský Chovatelské potřeby, Zverimex v těchto prodejnách najdete potřeby pro hlodavce nemusí to být směsi speciálně pro Křečka džungarského. Potravu doplníme čerstvou zeleninou nebo ovocem.  Ovoce dávat jen přiměřeně vzhledem k podílu cukru. Není vhodné krmit Křeček džungarský větším množství slunečnicových semen anebo ořechů, protože tato semena obsahují větší množství tuku. Křeček džungarský si zoubky dobře obrušuje a zároveň si pochutná na tvrdém chlebu nebo knackebrotu.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Reading the new blood exigencies guidelines

(ALideSnino, 29. 7. 2018 18:00)

Torsion bras de quelqu'un est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre coeur bat, il pompe le sang par de vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-20mg-tadalafil/

Útěk

(Veronika, 15. 4. 2015 15:35)

Dobrý den,
utekla mi samice křečka džungarského.. nemůžeme ho najít už dva dny hledali jsme úplně všude.. nevíte co mám dělat? Prosím poraďte :(

Křečci se perou

(Verča, 31. 12. 2014 13:22)

Dobrý den, potřebuju poradit. Mám dvě křečice sourozence a ve zverimexu mi říkaly že džungarští křečci ze stejného vrhu se prát nebudou i když jsou to stejné pohlaví a strašně mě o tom přesvědšovali. Ale mám o jedné pocit že je kluk s že to spolu dělali. A prej jsou těhotné samičky agresivní. Ta druhá měla pokousané tlapky a bříško i zadek. A tak jsou zatím rozdělení. Jedna v kleci druhá v přepravce. Mám kupovat dalš8 klec nebo se zkamarádí? A je mi 11.

samička odmítá samečka

(hana, 22. 2. 2014 20:21)

dobrý den, prosím o radu...zkoušela jsem vždy jednou za 14 dní dát samečka křečka k samičce aby se pokusili o mláďata,ale jen co jsem dala samičku k samečkovi vrhla se na něj.....Nevím co s tím...četla jsem že křečice může otěhotnět pouze v dnech ovulace a to tedy každý 3.-4. den.....nevím....možná jsem se trefila právě do dní kdy ovulaci neměla...zkoušela jsem to teprve třikrát takže ta pravděpodobnost tam je,ale mám strach ,že si třeba nepadli do oka nebo se sobě navzájem nelíbí nebo tak něco...ale myslela jsem že u zvířat to takhle není,že se sobě nemusí líbit...myslíte si že časem doby bude pro samečka samička přístupná ? děkuji za radu a přeji pěkný den :)

Soutěž

(Butu, 24. 11. 2013 13:22)

Pozor! Právě začala soutěž o křeččího sympaťáka!
Pokud chceš přihlásit svého křečka, koukni na
http://ch-s-puppy.webnode.cz/souteze/

web

(Butu, 3. 10. 2013 16:00)

Ahoj. Koukněte prosím na www.ch-s-puppy.webnode.cz
a nebo můžete podpořit mého křečka v hlasování (jmenuje se Puppy)
http://www.krecci.cz/miss_krecek_2014.html

2 křečči se perou

(Veronika, 2. 5. 2013 15:37)

Ahoj! Před 14 dny jsem si pořídila 2 křečky džungarské (samečky) ze stejného vrhu. Teprve dnes jsem je pustila na zem a ten jeden začal toho druhého honit a začali jako by pištět.. Zdá se mi, že jeden a ten samý vždy útočí a druhý se snaží utéct.. Myslíte že je nějaká šance, že se usmíří? Případně jak toho docílit? Nebo jak mu ukázat, že tohle se nedělá? :D Nemám možnost další klece, takže potřebuji najít nějaké řešení :((

Re: 2 křečči se perou

(Butu, 3. 10. 2013 15:59)

Nevím, ale možná bys mohla dát do klece nějakou přepážku... Ale křečci by se neměli trestat, stejně nepochopí, za co. Tak vážně nevím, ale měla bys na ně dávat pozor, mohli by se porvat.

 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 29371
Měsíc: 409
Den: 21