Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuse-Kočky

Toto je diskuse o kočkách :) Je to to samé jako u křečcích, takže pokud chceš vědět co a jak, podívej se do příspěvků: "Diskuse-Křečci" a pochopíš. Tady je to to samé :-)

Kočka: kouše, nejí, nepije, nehraje si, je nemocná, nevíš o ní něco, co potřebuješ vědět? Napiš! A opověď tu máš raz-dva:-)

Něco o kočkách:

Kočka domácí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Wikipedie:Jak číst
            taxobox Kočka domácí

Kočky domácí
Kočky domácí
Stupeň ohrožení
Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: strunatci (Chordata)
Třída: savci (Mammalia)
Řád: šelmy (Carnivora)
Čeleď: kočkovití (Felidae)
Podčeleď: malé kočky (Felinae)
Rod: kočka (Felis)
Druh: kočka divoká (Felis silvestris)
Trinomické jméno
Felis silvestris f. catus
Ragni a Randi, 1986

Kočka domácí (Felis silvestris f. catus) je domestikovaná forma kočky divoké, která je již po tisíciletí průvodcem člověka. Stejně jako její divoká příbuzná patří do podčeledi malé kočky, a je typickým zástupcem skupiny. Má pružné a svalnaté tělo, dokonale přizpůsobené lovu, ostré drápy a zuby a vynikající zrak, sluch a čich.

Kočka domácí vždy sloužila člověku především jako lovec hlodavců, v současnosti se uplatňuje také jako společník člověka. V některých oblastech Číny je konzumováno kočičí maso,[1] ve třetím světě je kočka domácí rovněž kožešinovým zvířetem a výrobky z kočičí kožešiny se dostávaly i na evropský trh. V červnu 2007 byl však dovoz kočičí kůže a kožešiny do Evropy zakázán.[2]

Člověk rozšířil kočku domácí prakticky na všech kontinentech (s výjimkou Antarktidy), na mnoha místech zpětně zdivočela. V Austrálii a na dalších ostrovech a souostrovích je kočka domácí vedena jako jeden z nejnebezpečnějších invazních druhů, který se velkou měrou podílí na likvidaci původní fauny.

 

Mnoho štěstí přeje adminka *Clarii*

cicik.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

toaleta pro kočky

(Gabriela, 26. 3. 2019 12:42)

Já mám https://www.reedog.cz/samocistici-toalety-pro-kocky/ Litter robota a jsem s ní moc spokojená.

Re: toaleta pro kočky

(Simča, 20. 5. 2019 9:25)

My máme tuhle toaletu : https://www.catgenie.cz/ a jsme s ní spokojení. Dříve jsme měli jen obyčejnou toaletu a pořád jsme čistili a kupovali stelivo, al epak naše známe právě catgenii má a když jsem byla u ní a viděla jsem na vlastní oči jak funguje tak jsem byla nadšená :)

toaleta catgenie

(Narule, 19. 11. 2018 10:54)

Toaleta catgenie - máte ji někdo?

Re: toaleta catgenie

(Mája, 5. 12. 2018 22:55)

Catgenií už mám doma přes půl roku a je to naprosto super. Už žádné každodenní čištění toalety. Catgenií mám nastavené na aktivaci kočkou a vždy, když kočka odejde ze záchodu, spustí se. Vůně, která je součásti balení pohlcuje naprosto "zápachy" a v celém bytě není vůbec nic cítit. Jediné co dělám vždy večer je, že hranu záchodu přejedu vlhčeným hadříkem. Nechápu, že jsem si ji nepořídila dřív.

Re: Re: toaleta catgenie

(Narule, 29. 12. 2018 22:22)

Super, tak to je paráda. Ještě se zeptám: jaký máte? krytý nebo nekrytý? Právě nevím jestli koupit ten nebo ten a máte taky předložku před?

Re: Re: Re: toaleta catgenie

(Mája, 7. 1. 2019 23:18)

Vzhledem k šikovnosti mé kočky :-))) mám nekrytý záchod :-) a bez problémů. Jen někdy je na zemi nějaká ta "granule", ale to vyřešíte buď nějakou předložkou a nebo vezmu metličku a dám to zpátky do záchodu.

Re: toaleta catgenie

(Stela, 28. 1. 2019 10:36)

Také máme catgenie a jsme s ní velice spokojení. nemusíme čistit každý den, když přijdu domů nic nesmrdí pro více info se mrknite zde : https://www.catgenie.cz/

výbava pro kočenu

(Narule, 19. 7. 2018 18:46)

Doporučuju před koupí kočeny fakt dost toho prostudovat a hlavně nakoupit pořádnou výbavu - od šplhadla po fontánku. Já to teda všechno koupila na zooo.cz. Ale jsou i jiné eshopy a rozhodně se vyplatí nakoupit vše najednou, pak se to velmi vyplatí. Lépe než v kamenném obchodě.

kočka

(Eva, 9. 10. 2016 19:21)

druhý den pozoruji u své kočky apatii kulhání spavost mírné příznaky bolesti v boku..před týdnem jsme donesli kotě z útulku..očkované...mám strach zda se nemohl ničím nakazit

Juj

(Martí, 9. 4. 2016 16:12)

Krásnéé <3

zprava

(klára, 11. 5. 2015 14:14)

moc pekny komentar.Dekuju. :)

pomoz kocourkovy aby vyhrál :( 10hlasů každou hodinu děkuji ...

(Eliška Peštová, 2. 10. 2013 17:01)

http://hobby.blesk.cz/soutez/kocka-ceska/2013/profil/607/benjamin/

Svorky na fixaci koček

(Veronika, 17. 7. 2013 15:38)

Na internetu jsem nalezla svorky na fixaci koček. Uvažuji o koupi. Máte s tím někdo zkušenost? Opravdu to zvíře zklidní? Vypadá to takto: http://www.animalsdreams.cz/kocky-kocky/clipnosis-svorky-na-fixaci-kocek-kote-1ks-kruuse. Díky všem.

 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 23590
Měsíc: 517
Den: 19